הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

הפרקים כואבים? קחו ג'ינג'ר

הפרקים כואבים? קחו ג
הידעתם שהשורש ג'ינג'ר יש בכוחו לשמש תרופה למפרקים כואבים? במסגרת מחקר נטלו אנשים שסבלו מאוסטיאוארתריטיס בברכיים כמוסות שהכילו מיצוי של ג'ינג'ר. לאחר שישה שבועות הם דיווחו על שיפור משמעותי במצבם, בהשוואה לנחקרים עם אותן בעיות שנטלו כדורי סרק. †

הזנגוויל הידוע גם בשמו ג'ינג'ר משמש לטיפול בבחילות ובהקאות, בדלקת מפרקים (ארתריטיס), בבעיות במערכת העיכול כגון שלשול, כאבי בטן, וכן בכאבי שיניים.

הזנגוויל מכיל חומרים התורמים להסדרת פעילת מערכת העיכול, ובעיקר למניעת בחילות והקאות. הזנגוויל מכיל חומרים נוגדי דלקת עוצמתיים, היכולים לתרום להקלה במצב של דלקת מפרקים. כן הוא מכיל חומרים נוגדי חמצון ונוגדי סרטן. מומלץ להשתמש בזנגוויל כתיבול בריא במיוחד, לעתים קרובות בתפריט השבועי, וכתרופה טבעית להקלה על בחילות ומצבים דלקתיים.

הזנגוויל הטרי מכיל, מלבד ג'ינג'רול, גם אנזימים המפרקים חלבונים (פרוטאזות), התורמים לשימושו כנגד דלקות. במחקר בחולי דלקת המפרקים (ארתריטיס) נמצא ששלושה רבעים מהם חשו בהקלה בכאבים ובנפיחות כאשר נטלו זנגוויל. איש מהמטופלים לא דיווח על תופעות לוואי שליליות במשך התקופה בה צרכו זנגוויל, פרק זמן שנמשך משלושה חודשים עד שנתיים ומחצה. עוד נמצא כי לזנגוויל השפעות משככות כאבים ומורידות חום.

מחקרים שנעשו לאחרונה הראו גם כי הוא ניחן ביכולת נוגדת חמצון גבוהה ובכושר הגנה מפני סרטן המעי הגס. הזנגוויל מהווה מקור למגנזיום ולויטמינים ומינרלים נוספים. את הזנגוויל צורכים בדרך כלל בחליטה או בתבשילים. מינון מקובל הוא שניים עד ארבעה גרמים של זנגוויל ביום, מחולקים לשתיים-שלוש מנות. מחצית הגרם של זנגוויל מיובש היא שוות ערך לשני גרמים זנגוויל טרי.

אוסטיאוארתריטיס | ארתריטיס | דלקת פרקים

 


באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר 
לתיאום פגישה 054-8091279

חזרה להטיפים שלנו >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

באותו נושא
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת