הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

היופי החיצוני מתחיל מבפנים

היופי החיצוני מתחיל מבפנים

עור הפנים הוא אחד הדברים הכי חשובים לאישה, מה הפלא שתעשיית הקוסמטיקה מגלגלת מיליארדים? איך נשמור על עור הפנים, השיער והציפורניים ללא הוצאות מטורפות? ואיך זה קשור לתזונה ולאורח החיים שלנו. על "בית המרקחת של הטבע" שמעתם? אנחנו הנשים מוציאות אלפי שקלים על קוסמטיקה, קרמים "מיוחדים" המשווקים כמוצרי פלא המבטיחים העלמת קמטים, נעורים, זוהר ויופי. מוצרים אלה גורמים לכל היותר לשינוי חיצוני ושטחי והשפעתם על השכבות הפנימיות והעמוקות של הגוף מזערית, אם בכלל. מאחורי ההבטחות הללו ומאחורי הזוהר מסתתרים, לעתים, סודות אפלים. מרבית התמרוקים שאנו משתמשים בהם מורכבים מכימיקלים רעילים. חומרים הנותנים תחושה לעור של נועם רכות, אבל הם רעילים לגוף. במקום לקדם את בריאותנו הם מזיקים לה מדי יום ביומו, טיפין טיפין והנזק מצטבר בטווח הארוך.

בכל בית קיימים שפע מזונות פשוטים כגון ירקות, פירות, דגנים, אגוזים ושמנים הבטוחים לחלוטין לשימוש. המזונות הללו חיוניים לבריאות הגוף ומכאן גם לבריאות העור, הציפורניים והשיער. את המזונות הללו אנו אמורים לצרוך בתזונה שלנו אך מעבר לזה ניתן להפיק מהם תועלת קוסמטית יעילה ביותר בשימוש חיצוני. המזונות הללו מצטיינים בסגולות טבעיות לטיפוח היופי ועולים לאין שיעור בתכונותיהם על מוצרים של חברות קוסמטיקה השונות. בשימוש נכון תרוויחו תועלת כפולה - גם בריאות וגם טיפוח ובמינימום הוצאות.

תזונה נכונה ואורח חיים בריא משפרים לא רק את הבריאות ואת ההרגשה, אלא גם מקרינים כלפי חוץ ויוצרים את הזוהר הבריא והנעורים שאליו כולנו שואפות. המראה של העור, השיער והציפורניים הוא פועל יוצא של בריאות הגוף הפנימית, שכן מצב בריאותנו מבוסס על הרכיבים התזונתיים שאנו מקבלים מהתפריט התזונתי שלנו. סגנון החיים העמוס האופייני לעולם המודרני, הלחץ הנפשי המתמשך, החשיפה הלא מבוקרת לשמש, התזונה המהירה והלקויה, עישון, נזקי האקולוגיה הסובבים אותנו והשנים גורמים להזדקנות מוקדמת ולעור יבש בעל מראה עייף, לקמטים, לשיער חסר ברק ולציפורניים שבירות.

השיער, העור והציפורניים עשויים ברובם מרקמת חיבור. רקמת חיבור זו עשויה בעיקר מקולגן וקראטין שהם חלבונים סיביים חזקים. טיפוח אמיתי עמוק ויסודי יכול להתבצע רק בצורה פנימית באמצעות מנגנוני הגוף. הקפדה על תזונה נכונה ומאוזנת ועל אורח חיים בריא תתמוך בתהליך זה ותשפר לא רק את הבריאות ואת ההרגשה אלא גם את מראה הגוף, העור הציפורניים והשיער.

מהם אותם רכיבים תזונתיים הנחוצים לנו לשמור על הנעורים, על עור זוהר, שיער וציפורניים בריאים וחזקים? במחקרים נמצא שאלה שצרכו תזונה מאוזנת הכוללת ויטמינים, נוגדי חמצון, מינרלים וחומצות שומן חיוניות ופחות מזון מהיר ומעובד הכולל שומני טראנס, קלוריות ריקות וסוכרים בעלי עור בריא מתוח וללא קמטים, בעלי שיער שופע וציפורניים חזקות. להלן רשימה של הרכיבים החיוניים ומומלץ להכניסם לתפריט ויפה שעה אחת קודם:

פיטוכימיקלים – צבע הירק והפרי מקורו בפיטוכימיקל (רכיב אותו מייצר הצמח) שהוא פיגמנט. אותם "פיגמנטים" נועדו להיות בעיקר נוגדי חמצון, כדי להגן על הצמח מפני השפעות מזיקות של רדיקלים חופשיים כגון קרינה, מזיקים, מחלות ועוד. הם פועלים כנוגדי חמצון רבי עוצמה. הם מסוגלים להתחבר למתכות רעילות ולהפרישם מהגוף. אנחנו מקבלים אותם ביחד עם הויטמינים נוגדי החמצון "בעסקת חבילה". הם מחזקים את דפנות נימי הדם ולכן טובים גם לעור. הכימיקלים הצמחיים הללו תורמים לבריאותנו ומונעים מחלות כגון סרטן. מאחר והם נוגדי חמצון רבי עוצמה השפעתם חזקה כאשר מקבלים אותם דרך המזון השלם ולא כתוסף בודד. נוגדי החמצון פועלים כנגד רדיקלים חופשיים, מנטרלים ומסלקים רעלים מהגוף ומונעים את האצת הזדקנות הגוף בכלל והעור בפרט. הגוף אינו מסוגל לאחסן אותם ולכן חשוב לאכול בקביעות מזונות העשירים בפיטוכימיקלים צמחיים.

מקורות במזון: ירקות בכל הצבעים כגון פלפלים צבעוניים, צנוניות, סלק, גזר, בטטה, עגבניות, עלים ירוקים ונבטים וכן הלאה. פירות כגון דובדבנים, תותים, אוכמניות וכן הלאה.

חומצות שומן מסוג אומגה 3 - השומן בתזונה חיוני לבריאות העור והיופי. ללא שומן או שכבה המרפדת ותומכת במבנה העור, העור לא יראה במיטבו. חומצות השומן מסוג אומגה 3 מהוות מרכיב חשוב בממברנת התא, כלומר, הקרום העוטף את התאים ולכן יש להן תפקיד חשוב בשמירה על שלמותם של קרומי התאים בכל הגוף כמו גם של תאי העור. כמו כן, משמשות כנוגדי דלקת יעילים ביותר, הן מפחיתות את ייצורם של גורמי דלקת העלולים לפגוע לא רק בכלי הדם, אלא גם בעור. במחלות עור שונות כגון אקנה, פסוריאזיס, דרמטיטיס, עור יבש, ציפורניים שבירות או נשירת שיער מומלץ להגביר צריכת חומצות השומן מסוג אומגה 3 בתוסף כשמן דגים בכמוסות.

מקורות במזון: מהחי - סלמון, טונה, מקרל, הרינג וסרדינים. מהצומח – זרעי פשתן, אגוזי מלך.

ויטמינים – ויטמינים A, C ו-E נמצאו כחיוניים ביותר לשמירה על בריאות הגוף ומניעת מחלות בכלל ובפרט על עור הפנים וזאת בשל היותם נוגדי חמצון הכי חזקים מבין הויטמינים השונים.

ויטמין A- במחקרים נמצא כי ויטמין A מסוגל להגן על העור מפני הנזקים של קרינת השמש, מאחר הוא נוגד חמצון רב עוצמה. הוכח גם שהוויטמין חשוב בהתמיינות ובהתרבות נכונה של התאים, הוא אחד הרכיבים היחידים שיכולים אפילו לתקן נזקי עור קיימים. ויטמין A מצוי רק במזונות מן החי, ובעיקר בכבד, בביצים ובמוצרי חלב אך אפשר לצרוך את הבטא קרוטן ההופך לוימין A בכבד ומצוי בצומח וקל לקבלו.

מקורות במזון: בכל הירקות והפירות הכתומים והירוקים הכהים שבהם. הכתומים הם בעיקר גזר, בטטה, דלעת, מנגו, אפרסק, פפאיה ועוד, והירוקים הכהים הם ברוקולי, תרד, פלפל ירוק כהה, פטרוזיליה וכן הלאה.

ויטמין C- לוויטמין יש תפקיד חיוני בתהליך ייצור סיבי הקולגן. נמצא שצריכת כמויות גדולות של מזונות עשירים בוויטמין C מפחיתה קמטים ותורמת למראה פחות מקומט ויבש של העור. הוויטמין גם מעכב יצירה בלתי מבוקרת של מלנין (הגורם לשיזוף), ובכך הוא מסייע לצמצום הופעתם של כתמי פיגמנטציה לאחר חשיפה מרובה ולא מבוקרת לשמש.

מקורות במזון: פלפלים מכל הצבעים, פירות הדר, קיווי, תותים, גויאבה, כרוב, כרובית, עגבניות.

ויטמין E – מבחינה אקולוגית, כדור הארץ הופך להיות יותר ויותר מזוהם ומצב זה מצמצם את כמותו של הוויטמין בשכבה הקרנית של עורנו. שכבה חיצונית זו אמורה להגן עלינו מפני מזהמי אוויר, כימיקלים שונים ועוד. המגע עם הערפיח והמזהמים השונים גורם ליצירת עור יבש, ואף למחלות עור שונות. תזונה הכוללת ויטמין E שהוא נוגד חמצון חזק במיוחד משפרת את מצב העור ומעניקה לו רכות כמו כן מונעת מחלות עור.

מקורות במזון: אגוזים, שקדים, בוטנים, שמנים צמחיים ואבוקדו.

ויטמיני B- אנו חיים במתח מתמשך שאינו תורם לבריאותנו ובכך משפיע על מצב העור, שיער וציפורניים. ישנם מזונות שיכולים להשפיע על המצב הנפשי שלנו. למזונות המכילים את הויטמינים מקבוצת B תכונות מרגיעות מאחר והויטמינים הללו משתתפים במע' העצבים ומסייעים באיזון. לקבוצת ויטמינים חשובה זו יש גם תפקידים חיוניים ביצירת תאים ובשמירה על בריאות העור, ומחסור בהם עלול לגרום למחלות עור.

מקורות במזון: דגנים מלאים כגון אורז מלא, שיבולת שועל ועוד. קטניות כגון חומוס, עדשים ועוד. אגוזים ושקדים, גרעינים וזרעים.

אבץ – מינרל חיוני למערכת החיסון ונחוץ לגופנו בכמויות מזעריות בלבד. מינרל זה הינו אחד המרכיבים הנחוצים לייצור הקולגן. מחסור בו עלול להוביל לקושי בריפוי של פצעים בעור ולפגמי עור, ואף מהווה את אחד הגורמים לסימני מתיחה בעור הגוף בעקבות הריונות או השמנה. מינרל זה חשוב ביותר בטיפול במצבי אקנה וכדאי לצרוך אותו בתוסף אך באופן מבוקר ורק בהתייעצות עם איש מקצוע מאחר ויכול לשחוק ויטמינים אחרים מהגוף בנטילה ממושכת.

מקורות במזון: מהחי - בשר בקר ועוף, ביצים ומאכלי ים. מהצומח - מומלץ ביותר בגרעיני דלעת וחמניות.

טיפים לטיפול חיצוני לשמירה וטיפוח העור:

• הימנעו מחשיפה לא מבוקרת לקרני השמש – בחשיפה לשמש חשוב למרוח קרם הגנה.
• הימנעו מעישון – אין דבר יותר מזיק לבריאות הגוף והעור מעישון סיגריות, חשוב להימנע גם מעישון     פסיבי.
שתו מים - המים מספקים לחות לעור וגורמים לו להיראות מלא וזוהר יותר מאחר ותורם גם לניקוי       הגוף.
• הימנעו מדיאטות קיצוניות דיאטות כאלה יוצרות מצב של סטרס בגוף ועלולות להוביל לחוסרים בגוף   שיגרמו לעור יבש, נשירת שיער וציפורניים חלשות.
• מסכת ניקוי והזנה - מערבבים למחית כפית אבוקדו טרי, כפית חומץ תפו"ע, 1/4 כפית מיץ לימון         מורחים את המסכה על עור פנים נקי לכ-20 דק' ומניחים לה להתייבש. שוטפים את המסכה במים     חמימים ולאחר מכן במים קרים.
• מסכה להבהרת העור – למראה זוהר ורענן של העור מומלץ לערבב בקערה שתי כפיות מיץ גזר,       כפית מיץ לימון, כף שמרי בירה, חצי כף יוגורט וכפית שמן זית. לערבב עד לקבלת מרקם אחיד להניח   בצד כרבע שעה. למרוח על הפנים, להמתין עשרים דקות ולשטוף עם מים פושרים. לא מתאים לעור   שמן.
• מסכת לחות לשיער יבש - מערבבים היטב חצי כוס דבש עם רבע כוס שמן זית. מורחים על השיער 2   כפות מהתערובת אחרי שטיפה קלה, (אין צורך בחפיפה) ומעסים היטב לתוך השיער בעזרת              האצבעות. עוטפים את השיער בניילון נצמד או כובע רחצה ומשאירים על הראש למשך כחצי שעה.    חופפים ומייבשים כרגיל.

לסיכום: כל הפתרונות מצויים מתחת לאפנו, אמצו לכם תפריט בריא המכיל הרבה ויטמינים, מינרלים ונוגדי חיצון המצויים, כאמור, במזון הזמין במטבח שלנו. השתמשו ברכיבים טבעיים בלבד הן בתזונה והן במריחה על עור הפנים, השיער והציפורניים. אני מבטיחה לכם שתרוויחו בגדול גם בריאות, גם מראה טוב וכמובן חיסכון כלכלי לכיס.

באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר 

לתיאום פגישה 054-8091279


חזרה לקוסמטיקה טבעית >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

באותו נושא
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת